Jak wybrać dobre sadzonki róż?

sadzonki różKażdy, kto zajmuje się ogrodnictwem w sposób bardziej lub mniej profesjonalny liczy przede wszystkim na efekt w postaci ogrodu pełnego kwitnących i pięknych roślin. Podstawą do osiągnięcia takiego efektu jest wybór odpowiednich sadzonek, co jest rzeczą szczególnie ważną przy sadzeniu kwiatów. Poniżej dowiemy się jak wybierać sadzonki róż, aby pięknie nam pączkowały.

Na co należy zwracać uwagę?

Jak w przypadku budowli kluczową role odgrywa szkielet, tak w przypadku róży takim elementem jest pęd, a w zasadzie przynajmniej dwa takie pędy. Powinny one cechować się dość dużą grubością i nie mieć żadnych oznak wskazujących na chorobę kwiatów. Mogą to być na przykład ciemne plamy lub wyraźna bladość i cienkie pędy. To ostatnie może spowodować, że róże nie przyjmą się dobrze na powietrzu i po prostu dojdzie do ich obumierania. Kolejnym ważnym czynnikiem jest to, aby przy wyborze sadzonek róż zwrócić uwagę na szyjkę korzeniową, od której odchodzą pędy rośliny. Ważne, aby miała ona przynajmniej 16 mm grubości. Rośliny pobierane właśnie z szyjki korzeniowej uważane są za jedne z najbardziej wartościowych. Jeżeli wszystkie parametry wydają się być dobre, pozostaje nam jedynie dobór sadzonki pod względem kolorystyki oraz innych czynników.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sadzenie nasion i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *