Nasiona pomidorów – jak wybierać i jak uprawiać?

nasiona pomidorówWybór odpowiednich nasion pomidorów to podstawa, jeśli chce się uzyskać dobre owoce. Pod tym względem o wiele łatwiej mają oczywiście osoby, które uprawiają pomidory już od pewnego czasu. Tacy ogrodnicy mają nasiona z zeszłego roku i mogą być zwykle pewni, jaki będzie rezultat.

Doskonałej jakości pomidory mogą uzyskać również osoby, które nie mają w tym względzie doświadczenia. Wystarczy wybrać odpowiednią odmianę w sklepie ogrodniczym. Można wybrać pomidory malinowe – duże i aromatyczne, które są jednak mało odporne na wilgoć. Można wybrać standardowe odmiany lub te o niezwykłych kształtach. Jeśli ktoś ceni rezultaty przy małej ilości pracy może wybrać pomidory karłowe – nie wymagają one tyczek. Często wybierane są także pomidory koktajlowe – bardzo dekoracyjne, leczy wymagające dobrego nawożenia. Kupując nasiona pomidorów należy zwracać uwagę, czy nie są one przeterminowane.

Nasiona pomidorów można siać bezpośrednio na grządkę lub do rozsadnika, jeśli chce się uzyskać sadzonki. Kupując konkretną, zwłaszcza niezbyt znaną odmianę pomidora, warto kierować się wskazówkami umieszczonymi na opakowaniu. Szczególnie kwestia wysadzania sadzonek do gruntu jest bardzo istotna, choć i tak należy brać pod uwagę także to, czy wiosenna pogoda już się ustabilizowała.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sadzenie nasion i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *