Truskawki pnące – dekoracja i smak

truskawki pnąceTruskawki pnące znane są przede wszystkim ze swoich wartości dekoracyjnych. Ozdobne rozłogi zwisające lub przyczepione do specjalnych podpór mogą być prawdziwą atrakcją w ogrodzie i nie tylko. Ponadto większość odmian truskawek pnących daje dużo owoców. Co warto wiedzieć o hodowli tej odmiany?

Oprócz zapewnienia odpowiedniego miejsca, w którym można będzie pokazać dekoracyjność truskawek pnących należy zadbać o to, by owoce były smaczne. W tym celu konieczne jest zastosowanie podobnych zasad, jak przy zwykłych truskawkach.

Przede wszystkim ważne jest stanowisko. W przypadku ogrodu warto wybrać najbardziej nasłonecznione miejsce. W sytuacji, gdy truskawki mają być posadzone na balkonie lub tarasie, najlepiej byłoby, gdyby znajdował się on od strony południowej. Sadzenie truskawek w cieniu mija się z celem – choć w takim miejscu będą one mniej narażone na suszę, to owoce nie naturalnie słodkie.

Ważnym wyborem w przypadku truskawek pnących jest również rodzaj gleby. Gliniasta lub piaszczysta nie jest najbardziej odpowiednia. Najbardziej polecane są żyzne gleby z dodatkiem próchnicy lub torfu. Bez względu na rodzaj gleby konieczne jest pilnowanie, by truskawki były podlewane regularnie – warto skorzystać z systemu nawadniającego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sadzenie nasion i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *